הרצאות

פנינה ושמה ג'ניס – סיפורה של מלכת הרוק: ג'ניס ג'ופלין נמשכה למוזיקה כי העולם לא היה ברור ורק שם היא מצאה נחמה. רק שם לא היו מחסומים ועכבות, רק שם לא הייתה הפרדה גזעית, אפליה מגדרית ואי צדק חברתי. הסיפור של ג'ופלין הוא סיפור על נערה חכמה, אמיצה, ורגישה, אך גם בודדה וצמאה לאהבה ותשובה. החיפוש שלה הביא לשינויים ופריצות דרך מוזיקליות וחברתיות בשנות השישים ומעבר. בהרצאה בת שעה נדבר על סיפור חייה הקצרים של ג'ניס, על השינויים החברתיים שהשפיעו על מסלול קריירה ועל גיבורות מוזיקה נוספות בשנות השישים. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר.

מועדים קרובים:
08.07.19 בלוז על הבר – אגנס אבן גבירול (ת"א)
20.07.19 בלוז על הבר – אגנס לוינסקי (ת"א)
23.07.19 בלוז על הבר – אגנס הוד השרון

לכרטיסים, הרצאות נוספות ועוד –לחצו כאן.

משדות הכותנה לנשיאות – פסקול של אומה‎:  ב-2009, אחרי מאות שנים של עבדות, הפרדה גזעית ואפליה, נבחר לראשונה נשיא אפרו-אמריקאי בארה"ב. איך במדינה ש-50 שנה לפניכן לאפרו-אמריקאים לא הייתה זכות הצבעה נבחר נשיא שחור? זה אולי נשמע לכם מספיק זמן לשינוי אבל ביחס לתהליכים היסטוריים אחרים זה הישג מהיר וחסר תקדים. אחד הזרזים העיקרים בסיפור הזה היא מוזיקה ויותר מכל, המוזיקה האפרו-אמריקאית. כל ז'אנר חדש שצמח ממוזיקת העבדים האמריקאית סימן שינוי בחברה האמריקאית. גוספל, בלוז, ג'אז, רית'ם אנד בלוז, רוקנרול, סול, Fאנק, דיסקו והיפ-הופ, כולם השפיעו, הושפעו וביטאו את הלך הרוח של התקופה בה צמחו. מה בדיוק קרה שם? מי דמויות המפתח ואיך כל זה בא לידי ביטוי? כל זה ועוד בהרצאה בת כשעה, מלווה במוזיקה, תמונות, וקטעי וידיאו נדירים. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר.

אריק קלפטון והפלישה הבריטית: אריק קלפטון, אלוהים בשבילכם, הוא הוכחה ניצחת למשפט של אריק אחר, אריק ברדן (The Animals), "הושטנו יד לפח האשפה של אמריקה והוצאנו משם תרבות". התרבות הזו היא כמובן הבלוז שהפך לרוקנרול ברעידת אדמה תרבותית שחלה עם אלביס, חצת יבשת ושינתה את חייהם של בריטים צעירים שגדלו בצל מלחמת העולם השנייה. משם היא שוב חצתה יבשות וחזרה לארה"ב עם הפלישה הבריטית. דרך סיפור חייו של קלפטון נספר את סיפורה של מהפכת הרוק הבריטית ואיך הוא והיא שינו את פני המוזיקה לנצח. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר.